Inför vecka 36

Hej alla föräldrar och elever!

Första ”riktiga” skolveckan med ordinarie schema är slut. Eleverna har jobbat på bra, men det märks att vi alla är lite ovana vid schema och lektioner. Att vi har haft fantastiskt sommarväder gör att veckan blivit svettigare än vanligt. Men det kommer att bli jättebra med lite mer ”träning”. Vi vill passa på att påminna om lite saker som händer under nästa vecka och veckan därpå:

Fotografering kommer att ske på måndag och tisdag nästa vecka.

Välkomna till föräldramöte  tisdag 3/9 kl. 18:00    

Utvecklingssamtalen kör igång måndag 9/9 kl. 13-19 och fortsätter tisdag 17/9 kl. 13-19 med de som är kvar. Under nästa vecka kommer vi att skicka hem tider för samtalen till alla.

Ha en skön helg och fortsätt njuta av sommaren.

Shara, Dan och Lotta

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *